SCOTCHEROOS TË MBUSHURA ME PROTEINA

Koha: 1 orë

Përbërësit:
3/4 filxhan gjalpë kikiriku
1/3 filxhan mjaltë
1 lugë kripë
1 lugë proteinë whey vanilje me potencial të plotë (Mund të shtoni dy lugë për proteina shtesë dhe një bar më pak të përtypur)
1 filxhan patate të skuqura çokollatë të zezë
1/2 filxhan patate të skuqura gjalpë
5 gota drithëra

Faktet e të ushqyerit (për porcion):
Vegjetariane me potencial të plotë:
Kalori 426
Yndyrë 21 gram
Karbohidratet 48.7 gram
Sheqeri 31.6 gram
Proteina 11.7 gram

Whey me potencial të plotë:
Kalori 379
Yndyrë 21 gram
Karbohidratet 48 gram
Sheqeri 31.6 gram
Proteina 11.2 gram