Search

In Stock

Bouclier Insect Spray Kundër Insekteve 100 ml

Formulë ekskluzive jo agresive dhe jo kimike Spraji PEDIAKID Bouclier Insect’® është krijuar për lëkurën e ndjeshme të fëmijëve. Ky spray parandalon pickimin e mushkonjave. Ai kombinon ujin organik me lule livando, Géraniol® (aktive me burim natyral të njohur për veprimin e tyre repelent) dhe vajra esencialë 100% të pastër dhe natyralë të njohur për vetitë e tyre.

Pa parabenë. Nuk përmbajnë fenoksietanol.

Qetëson lëkurën dhe kruajtjen e shkaktuar nga pickimi i insekteve.

 

 

 

850.00L

Formulë ekskluzive jo agresive dhe jo kimike Spraji PEDIAKID Bouclier Insect’® është krijuar për lëkurën e ndjeshme të fëmijëve. Ky spray parandalon pickimin e mushkonjave. Ai kombinon ujin organik me lule livando, Géraniol® (aktive me burim natyral të njohur për veprimin e tyre repelent) dhe vajra esencialë 100% të pastër dhe natyralë të njohur për vetitë e tyre.

Pa parabenë. Nuk përmbajnë fenoksietanol.

Qetëson lëkurën dhe kruajtjen e shkaktuar nga pickimi i insekteve.

Përdorimi: I përshtatshëm për fëmijë mbi 3 muaj • të tundet para përdorimit; Spërkatni në pëllëmbën e dorës (2 spërkatje = 0,25 ml) përpara se të përhapet në fytyrë (duke shmangur sytë .. hundën dhe gojën) ose spërkateni direkt në lëkurë: krahët, këmbët … (10 spërkatje = 1,25 ml). Ofron 8 orë mbrojtje. Përsëriteni nëse është e nevojshme.

Ingredients:  AQUA, LAVANDULA HYBRIDA FLOWER WATER, LAURYL GLUCOSIDE, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, BENZYL ALCOHOL, GLYCERIN, CINNAMOMUM CAMPHORA LINALOOLIFERUM LEAF OIL,CITRUS AURANTIUM AMARA LEAF/TWIG OIL, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL, CYMBOPOGON WINTERIANUS HERB OIL, LEPTOSPERMUM SCOPARIUM BRANCH/ LEAF OIL, LITSEA CUBEBA FRUIT OIL, PELARGONIUM GRAVEOLENS FLOWER OIL, DEHYDROACETIC ACID, GERANIOL 0.04% (M/M) (CAS 106-24-1), SODIUM HYDROXIDE, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL, KUNZEA ERICOIDES LEAF OIL.

Includes organic lavender floral water, geraniol and essential oils.

Back to Top
Product has been added to your cart