Search

In Stock

Fer + Vitamin B 125 ml

Rrit marrjen e hekurit

1,200.00L

Të gjithë fëmijët dhe veçanërisht para-adoleshentët mund t’i nënshtrohen. Shurupi PEDIAKID Fer + vitamina B mund të rrisë marrjen e hekurit për të luftuar kundër simptomave të lodhjes. Hekuri i mikronkapsuluar (5 herë më i disponueshëm se hekuri tradicional) i përfshirë në formulën e tij maksimizon marrjen e hekurit. Shurupi ka një shije neutrale dhe erë të parëndësishme që e bën atë të konsumohet më lehtë nga fëmijët. Plus, nuk ndërhyn në sistemin tretës. Vitamina B2 merr pjesë në përpunimin e hekurit, për një shpërndarje optimale në organizëm.

Hekuri përmirëson transportin e oksigjenit drejt qelizave, redukton lodhjen dhe merr pjesë në metabolizmin energjik. Predispozita e lodhjes, ndjenja e lodhjes mund të jenë shenjat e para të mungesës së hekurit.

Suplement dietik shurup i bërë me ekstrakte karrota, sunchoke, spinaq, bitter dock; hekur, vitamina B1-B2-B3-B5-B6-B8-B9 dhe B12.

Udhëzime: I përshtatshëm për fëmijët që fillojnë në fazën e parë të shkëputjes nga gjiri.

Para 5 vjeç: Merrni 1 lugë çaji 2 herë në ditë pas ngrënies.
Pas 5 vjetësh: Merrni 2 lugë çaji 2 herë në ditë pas ngrënies.
Trajtim 1-mujor. I përshtatshëm për të rriturit e moshës 15+.

Paralajmërim: Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. Të ruhet larg nxehtësisë dhe lagështisë. Të shoqërohet me një dietë të ekuilibruar dhe të shëndetshme. Këshillohet fuqimisht të mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Më e mira para datës së skadencës. Të ruhet në frigorifer dhe të konsumohet brenda 30 ditëve nga hapja e parë.

Përbërësit: Shurup agave 40%, ujë i pastruar, fibra prebiotike akacie Fibregum™ 15%, ekstrakt bimor hidroglicerinë 7.5% (ujë, glicerinë vegjetale, Spirulina, karrota, spinaqi, Sunchoke, Bitter Dock), kompleks vitaminash dhe mineralesh: pirofosfat hekuri, vitamina B1-B2-B3-B5-B6-B8-B9-B12; shije natyrale, koncentrat natyral i bananes, koncentrat natyral limoni.

Supplement facts:

 

4 teaspoons (20 ml)
Iron 14 mg** 
Vitamin B1  1.1 mg** 
Vitamin B2 1.4 mg**
Vitamin B3 16 mg** 
Vitamin B5 6 mg**
Vitamin B6 1,4 mg** 
Vitamin B8 50 mcg** 
Vitamin B9 200 mcg** 
Vitamin B12 2,5 mcg** 
Spiruline extract (Spirulina maxima) 370 mg
Carrot extract (Daucus carota) 370 mg
Spinach extract (Spinacia oleracea) 370 mg 
Sunchoke extract (Helianthus tuberosus) 370 mg 
Bitter Dock extract (Rumex patientia) 370 mg

Back to Top
Product has been added to your cart